Siste nytt

Går bra med tre køller…

Det er alltid et vanskelig valg når en skal velge ut hvilke køller en skal ha med seg i denne turneringen. I stedet for 13-14 køller går denne turneringen ut på å prestere med bare 3 køller. Mange av deltakerne taklet dette imponerende godt.

Aller best gjorde Erik Hellvik det. Tjue poeng og ny nedskriving er rett og slett rått! Hvorfor i alle dager skal eldre folk dra rundt på et drøss med køller , Erik.   Når du spiller så godt med treer hybrid, nier og putteren. … Synd med stryken på hull 8.

Kari Pettersen er en relativt fersk spiller. Men spilte en god runde og fikk en flott andreplass i turneringen. Nedskriving (19 poeng) og gode 53 slag er en imponerende jevn og god runde. Bra Kari!

Klubbens beste spiller, Lars Tore Sviggum, takler også å gå rundt med en slunken golfbag. Tredjeplass og 17 poeng er sterkt med hans lave handicap. Og det med stryk på hull 9….

Signe Svendsen hadde også 17 poeng, men kom bak Lars Tore på listen på grunn av handicapet.

Turneringens eneste birdie stod Odd Hovland for. Og det på hull 4.

En kjekk og annerledes turnering!

Fullstendig resultatliste i Golfboks…