Siste nytt

Hundepatruljen til topps!

Lørdag møtte 34 golfere opp til årets Nordea Pairs. Dette er en landsdekkende turnering der alle klubbene i Norge har lokale turneringer og vinnerne går videre til lansdelsfinaler og deretter landsfinale. Hele 3.800 golfere deltar i årets turneringer.

Egersund Golfklubb arrangerer landselsfinalen i år. Derfor gikk tre herrelag og et damelag videre fra vår klubb.
Spillet denne lørdagen var bra, men vinden får ta skylden for at det ikke var veldig bra. I dameklassen var det bare “Tuppene” som stilte med lag. Derfor går Elsa Hovland og Møyfrid Hellvik automatisk videre.
I herreklassen var det bedre deltakelse og ganske jevnt. Tre lag knivet om seieren ogHundepatruljen” og “Køllekameratene” endte til slutt begge 39 poeng. Martin Tendenes og Jostein Jensen i “Hundepatruljen” gikk av med seieren grunn av lavere handicap. Øyvind Sælevik og Terje Tengesdal tok dermed andreplassen foran Rune Eik og Arild Nodland Galemathias”.