Siste nytt

Mange på VTG-kurs!

I disse dager pågår VTG-kurs. Nå kjøres det 4.kurset for året, og denne gangen var det 12 deltakere som fikk gjennomføre de 4 kursdagene, der de første to dagene ble brukt til å lære det grunnleggende i forhold til slag, putting, sandslag og chipping – mens de siste to dagene ble brukt til spill på banen, der regler og golfetikette ble vist gjennom praktisk spill.

Første uka i september går årets siste kurs. Kurset er allerede fulltegnet med 12 nye deltakere.

I alt vil omlag 50 spillere ha gjennomført VTG-kurset i løpet av dette året. Ca. halvparten av disse er rundt 20 år. Lokalt har virkelig den yngre garde fått teften for golfsportens fortreffelighet! Dette er noe hele klubben gleder seg stort over!

Så er det opp til oss eksisterende medlemmer å inkludere de nye spillerne i klubben vår. Vi inkluderer dem ved å være tålmodige og positive når vi treffer dem rundt, eller på golfbanen. Klubben ber alle huske på at vi alle en gang var nybegynnere der vi «hakket oss rundt» på banen. Husk det når noen foran deg gjør sitt beste for å treffe den «hersens ballen»!🏌️‍♂️