Siste nytt

Søndagsgolfen: Nydelig høstdag – men slakk deltakelse!

Men ellers var alt med det samme… Lars Tore spilte på ny banens par – og vant. Bjørn Gunnar Hammersmark spilte en god runde og ble kun slått på handicapet av klubbens suverent beste spiller.

Det er utrolig hvordan vær og spilleforhold kan endres, nesten over natten. Fra «vannland» tidligere i uken til en nydelig høstbane i helga. Men termometeret viste også høst, bare 3 grader da søndagsgolfen startet kl 10.00.

Lars Tore fortsetter det gode og stabile spillet. Hele tre birdies og enda en gang på banens par ble faciten denne formiddagen. Det gav 19 poeng. Det samme oppnådde Bjørn Gunnar, men ved likhet er det som kjent handicapet som gjelder.

På denne flotte dagen i Maurholen var deltakelsen var denne gangen av det dårligste. Turneringskomiteen håper at flest mulig har fått med seg at det er fast samling hver søndag klokka 10.00. En litt uhøgtidelig og kjekk turnering der absolutt alle er velkomne.

Fullstendige resultater i golfbox.

Poeng:

Lars Tore Sviggum 19 poeng

Bjørn G. Hammersmark 19

Kjell A Berentsen 18

Brutto:

Lars Tore Sviggum 35 slag

Håken Skogly 38

Torbjørn Lunde 39