Siste nytt

Astrid strålte på Bærheim!

Det ble nok en nedtur for mange av våre spillere, og grunnen kan sikkert være mange, men bløt bane og den kraftige regnbygen i starten som også dro med seg mye vind kan være en av årsakene. Noen spillere forsøkte å gjemme seg under noen trær mens bygen pågikk, men ble observert av formannen som bestemt ba dem om å fortsette spillet. For langtslående spillere er det også en vanskelig bane med til dels smale fairways. Men Sandnesspillerne taklet tydeligvis både vær og bløt bane, og tok godt for seg av premier, med storeslem på herresiden og første og tredjeplass på damesiden, og med det befester Sandnes sin førsteplass i lagkampen.

Men, nok en gang er Astrid vårt store lyspunkt på damesiden, med 32 poeng og en flott 2.plass, og leder nå dameklassen etter  5 turneringer.

IMG_1816
Astrid Robertson

På herresiden ble Øyvind Salvesen best av våre med 30 poeng, en bra poengsum, men havnet likevel litt ned på listen på 24.plass, og med Arne Gudmundson rett bak med 29 poeng.