Siste nytt

Årets første Hole in One i Maurholen!

Lars Tore Sviggum med hole in one for tredje gang på hull 6!

Mandag ettermiddag 26. april fikk Lars Tore Sviggum drømmetreff på hull 6. I ball med Håken, Torstein og undertegnede slo Lars et nydelig 8erjern rett i hullet. «Åh, den hørtes bra ut» sa jeg. «Er det HOLE IN ONE?» hørtes på østlandsdialekt. Og ja, ballen landet 30 cm fra hullkanten og gikk rett i!

Som en ekstra bonus spilte Lars seniormedal denne dagen, så en HIO kommer godt med på eclecticen.

Vi som enda ikke har hole in one, trøster oss ofte med at det nok beror på litt flaks når noen treffer hullet på første slag. Men for Sviggum, som forøvrig er en av klubbens beste spillere, må det nok sies at litt skills også er involvert. Dette er nemlig hans 3. HIO på samme hull. Slå den!

(Det er forøvrig hans 4. i Maurholen, han hadde nemlig flaks på hull 4 også for noen år tilbake)

Resten av ballen gratulerer, og venter i spenning på middagsinvitasjon.

Ron Endresen