Det er kjekt at mange gjestespillere besøker klubben. At de legger igjen litt penger vi kan bruke til å holde standarden oppe er kjærkomment. Nå er forholdene lagt til rette for enda bedre muligheter for å betale for seg ved stengt kiosk.
Vipps er en fin nyskapning i så måte. – Jeg ser at stadig flere bruker denne betalingsformen, sier klubbens leder og økonomiansvarlig Kjell Iversen. – Vi må gjøre det enkelt for greenfee spillere å foreta betaling når kiosken ikke er bemannet. Reserveløsningen med faktura er ikke godt nok, og vanskelig å kontrollere. Derfor håper vi at Vipps vil være en mer brukervennlig måte å ordne opp på.
Kjell ønsker også å minne på at selv om kiosken er stengt har vi alle et ansvar. Er det noen gjester (eller andre) som trenger hjelp er det viktig å ordne opp. Kiosken kan ikke bemannes hele uken, og da har det med vanlig høflighet og gjestfrihet å trø til for de som er i nærheten. Vi må fremstå som en hyggelig klubb å besøke!
Kjell forteller også om en hyggelig mail han fikk i sommer: Et golfpar fra Hordaland hadde besøkt Maurholen . Ingen var tilstede i kiosken og de tok derfor med seg en giro for å betale når de kom hjem. Det viste seg at de hadde rotet bort giroen og ville gjerne gjøre opp for seg, noe som Kjell løste raskt..
Slike gjester liga me….
Egersund Golfklubb Velkommen til Egersund Golfklubb