Torsdagsgolfen: For en kveld!!

Ny deltakerrekord, flotte spilleforhold og veldig mange gode resultater. Det er de nakne fakta fra denne ukens turnering. Og best av alle: Bjørn Hammersmark.

At 36 spillere stilte opp en torsdagskveld har aldri skjedd før. Heller ikke at hele åtte spillere hadde over 18 poeng og ble justert ned i handicap.

Bjørn Hammersmark har spilt noe ujevnt i det siste, men nå klemte han til med sterke 21 poeng og gode 39 slag. Både Torstein Endresen og Åge Sørensen fikk også samme poengsum, men måtte ta til takke med plasseringene etter. Dette fordi begge hadde høyere handicap enn Bjørn. Klubbens beste spiller hadde vanvittige 20 poeng og 34 slag – et under par. Hele tre birdier klarte han. Sterkt.

Gledelig mange damer stilte opp denne gangen. Og da ble det egen dameklassen.. Denne ble vunnet av Marianne Gravdal med 17 poeng. Signe Svendsen hadde årsbeste i Maurholen og fikk også 17 poeng. Men Marianne sikret topp-plasseringen på grunn av handicapet.

Vi må også nevne våre juniorer. Det dukker stadig opp nye som hevder seg godt. Denne gang var Liam Tollefsen den beste, 19 poeng og nedskriving på første forsøk. Per Ove Wilson Hansen fulgte rett etter på et poeng mindre.

Håper denne fantastiske torsdagskvelden inspirerer til god deltakelse de kommende turneringer også. Turneringsgeneralen Birger Christensen var et eneste stort smil denne kvelden….

Resultater: (fullstendig resultatliste, trykk HER):

Damer:

1. Marianne Gravdal 17 poeng

2. Signe Svendsen 17

3. Mia S. Hovland 15

Herrer:

1. Bjørn Hammersmark 21 poeng

2. Torstein Endresen 21

3. Åge Sørensen 21

4. Lars Tore Sviggum 20

5. Leif Sigurd Fisketjøn 20

6. Pete Seglem 20