Siste nytt

Torsdagsgolfen: Ny juniorbragd!

Når en leser resultatene fra denne ukens torsdagsgolf skulle en tro det var en ren juniorturnering. Men det var det ikke. Det var bare juniorene som gjorde storeslem…

Det har skjedd mye kjekt i klubben vår denne sesongen. Noe av det aller kjekkeste er de nye juniorene som virkelig hevder seg på banen. I Klubbmesterskapet var det Karl Erik. Nå var det Simen og Truls

Simen Svendsen (snart 15)  spilte en kjemperunde, og oppnådde hele 27 poeng. Og en ny solid nedskriving! At en så pass ny spiller (begynte rett før ferien) oppnår et slikt resultat er rett og slett sjeldent. Denne skribenten måtte rett og slett kvalitetsikre at resultatet på hull 5 var riktig. Og birdien var riktig. Et bra utslag, hybriden inn på greenen og en putt. Prøv den som kan!

Truls Henriksen Gyland leverte også sine saker bra. Truls spilte litt for mange år siden, og er blitt  observert på treningsfeltet i sommer. Med den gode runden på 23 poeng, også kraftig nedskriving, sørget Truls for en solid dobbeltseier til juniorene. Tre par på runden gjorde susen.

Arne Dirdal reddet seniorene sin ære med 21 poeng. Det vil si nedskriving også på han. Og det før han skal representere EGK i landsfinalen i Nordea Pairs i Moss om fjorten dager…