Siste nytt

”Dagens EGK’er”.

Presentasjon:   Jane  er en flott representant for voksne jenter som finner stor glede i å spille golf. Hun vokste opp i Nord-Irland , nærmere bestemt i Belfast. (Området har for øvrig en rekke flotte golfbaner… Og er Rory McIlroy sin fødeby.) Hun flyttet til Egersund i 1986 .

Etter noen år etablerte hun sammen med mannen tannlegepraksis i Johan Feyersgaten.  Sønnen, Patrick, som også er tannlege,  er nå også knyttet til praksisen. Jane spiller også tennis. Og som mor til en av Norges beste juniorsvømmere krever det også mye (og hyggelig ) oppfølging. Med andre ord: Jane er en travel dame.

Navn:    Jane Elizabeth Fardal                     

Alder:   Senior

Status:  Godt gift med Øystein, 3

Yrke:     Tannlege

Hpc:       ca 27

IMG_0184

Hvordan og når begynte du med golfen?

Jeg begynte som barn  på ferie i Nord Irland. Hele familien ble dradd med på en pitch&put bane. Vi barna hatet denne sporten som foreldrene våre prøvde å tvinge oss med på… Så min gamle mor i Nord Irland humrer godt når hun hører hvor godt jeg trives med golfen i Maurholen.

Hva er det kjekkeste med golf?

Treffe nye og forskjellige folk. Mange hyggelige mennesker.

Beste golfopplevelse?

Idyllen i Maurholen når du tar en runde i flott vindstille, sommervær. Det er balsam for sjelen.

Favorittbane i Norge og utland?

Her hjemme må det jo være Maurholen. Og i utlandet er det Malone GC i Nord Irland.

Favorittkølle i bagen?

Driveren

Hva kunne du tenkt deg annerledes i klubben vår?

At vi klarer å få flere ungdommer til å oppdage denne flotte sporten og aktiviteten.

Din målsetting med golfen?

Nyte naturen og ha det kjekt sammen med andre kjekke folk.

Vi ønsker Jane lykke til med ny sesong!