Siste nytt

50+ i Sirdal: Marianne og Kjell mestret banen best…

Sesongen siste 50+ turnering ble lørdag spilt i Sirdal. Som vanlig var EGK godt representert og gjorde det bra. Mens det regnet tett dagen før, var det rett og slett opphold under selve turneringen. Men bløtt var det…..

I dameklassen ble Marianne Gravdal nummer to med gode 30 poeng. Et fattig poeng bak vinneren, Tove K. Aase fra Sandnes. Men det var skikkelig jevnt og Marianne var bare et poeng foran både Møyfrid Hellvik og Elsa Hovland. Med andre ord en solid innsats av egersundsjentene.

Marianne Gravdal

Kjell Iversen spilte en god konkurranse og fikk en sterk tredjeplass. Med 34 poeng. Vinneren Carl Scheldrup, fra Sirdal var helt suveren på sterke 39 poeng. Laginnsatsen var bra også i denne klassen, med Åge Sørensen på 4. plass ,samme poengsum som Kjell. Og Martin Tendenes tre poeng bak der igjen.

Våre spillere hevder seg sjelden i bruttoklassen, men også der slo Kjell til denne gangen. Sterke 76 slag, gav en flott andreplass.

Kjell Iversen

Også i lagkampen ble det andreplassen på EGK. Hjemmelaget, Sirdal Fjellgolf, slo oss med skarve tre poeng.

Flott arrangement av sirdølene – og det er kjekt å besøke denne flotte fjellbanen.

Fullstendig resultatliste i golfbox.

Sirdalsresultater:

Damer:

1. Tove Karin Aase, Sandnes 31 poeng

2. Marianne Gravdal, EGK 30

3. Møyfrid Hellvik, EGK 29

4. Elsa Hovland, EGK 29

 

Herrer:

1. Carl Scheldrup, Sirdal 39 poeng

3. Kjell Iversen, EGK 34

4. Åge Sørensenj, EGK 34

9. Martin Tendenes, EGK 31

 

Brutto:

1. Stein M. Stangeland, Solastrand 69 slag

2. Kjell Iversen, EGK 76

6. Martin Tendenes 79

 

Lagkampen:

1. Sirdal Fjellgolf 102

2. Egersund GK 99

3. Jæren GK 93

3. Sandnes GK 93