Siste nytt

Dagens EGK’er: Vi må få flere juniorer i klubben…

Denne gang har vi snakket med en av klubbens ivrigste spillere. Han hadde en meget spesiell debut på golfkarrieren, men etter det har det bare gått en vei.

Navn: Eivind Løyning

Alder: 49                                                                              

Status: Godt gift med Ingrid, tre barn

Yrke: Takstmann      

Hpc: 17,7

 

Eivind har spilt golf lenger enn de fleste i klubben. Når banen var ferdig i Maurholen var han allerede en «dreven» spiller. I klubben har han ivret for juniorarbeid og hatt verv i turneringskomiteen den siste tiden. Han er en stolt far til tre jenter, der eldstejenta Isabelle, glimtet til med Hole in One for noen år siden. Og det fra gult utslag på selveste hull 8…

IMG_1645

Hvordan  og når begynte du med golfen?

I år 1999. En kompis skulle  ha meg med til Frankrike og forlangte at jeg skulle ta det grønne kortet før vi reiste. Han var flink og ville ha meg med på golf i løpet av ferien. Det hører med til historien at da vi hadde bestilt tid på den ene banen, en riktig fin en, hadde de en grense på 18 i hpc. Vi måtte bløffe meg ned, men tror nok starteren så at det ikke kunne stemme. Utslaget mitt havnet nemlig på restaurant taket, for så å sprette ned i restauranten…

Hva er det kjekkeste med golf?

Uten tvil det sosiale. Kose seg med kjekke folk i flotte omgivelser.

Beste golfopplevelse?

I tillegg til Isabelle sin hio. må det vel være når jeg fikk eagle på hull tre i Maurholen.

Favorittbane i Norge?

For meg er Maurholen den aller beste…

Og i utlandet?

Las Colinas i Alicante området var en fantastisk bane. Men jeg har mange baner jeg husker med stor glede…

Favorittkølle i bagen?

Putteren

Hva kunne du tenkt deg annerledes i klubben vår?

En stor junioravdeling. Skulle ønske vi kunne fått flere barn/ungdommer inn i klubben.

Din målsetting med golfen?

Ha det kjekt. Rett og slett! (red.anm: Eivind er veldig flink til akkurat det…)